fbpx

Ковачки нека одговори за средбите на Мицкоски со Палевски

Facebook
Twitter
LinkedIn

Одговор на новинарско прашање, Дарко Каевски, пратеник и портпарол на СДСМ

Ковачки е познат манипулатор, неколкупати фатен како шири лажни вести, последниот пат за самитот на ОБСЕ.

Очигледно обидите за маниупалација, поткопување на истрагата, изопачената потреба да го злоупотребуваат случајот со смртта на Вања е поради средбите на Мицкоски со Палески за кои се молчи.

Јавноста многу добро знае дека радикалните ставови на Палески беа алатка на ДПМНЕ и нивните сателити.

Палевски беше близок соработник на режимот на ДПМНЕ, јавно го поддржуваше Мицкоски, но и нивниот коалициски партнер Левица.

Бидејќи Мицкоски со денови молчи еве Ковачки нека излезе пред граѓаните и нека одговори за средбите на Мицкоски со Палевски.

Што се договарало на тие средби?

Последни вести