fbpx

Стари кадри на Мицкоски за носители, ДПМНЕ не може да донесе никаква промена

Facebook
Twitter
LinkedIn

Одговор на новинарско прашање, Дарко Каевски, пратеник и портпарол на СДСМ

Се потврди она што секојдневно го говоревме дека ДПМНЕ не може да донесе никаква промена. Кадрите, кандидатите којшто ги даде ДПМНЕ се тие истите кадри којшто беа на парламентарните избори во 2020 година, на претседателските избори во 2019 година.

Кадри којшто нудат изолација, безнадежност, безперспективност, врќање назад, блокади и опструкции. Повторно на овие избори тие кадри ќе бидат казнети од граѓаните, односно граѓаните масовно ќе дадат поддршка за СДСМ и коалицијата, за Пендаровски, за државата да продолжи по европскиот пат, за подобар стандард на граѓаните, за европската приказна да продолжи и сето она што значи прогрес на државата и граѓаните.

Во делот на кандидатите на СДСМ и коалицијата при крај е внатрепартиската постапка, течат и разговорите со коалицијата и за многу скоро ќе бидат претставени пред јавноста кандидатите и за носители и за коносители и сите останати кои што ќе се најдат на листите за парламентарните избори.

Последни вести