fbpx

Спасовски оддаде почит на загинатите припадници на полицијата

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

По повод 7-ми мај, Денот на македонската полиција, денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски оддаде почит и положи цвеќе пред споменикот на загинатите припадници на полицијата во кругот на министерството.

На настанот којшто практично е почеток на денешното одбележување на денот на македонската полиција цвеќе положија и претставници на семејствата на загинатите припадници на МВР, кои беа примени од министерот Спасовски.

 

 

 

Последни вести