Делегација на СДСМ оддаде почит во Смилево по повод Денот на Републиката

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Почитувани,

По повод големиот празник 2ри август – Денот на Републиката, во Смилево, делегација на СДСМ предводена од членот на Извршниот одбор на СДСМ Васко Талевски, положи свежо цвеќе и оддаде почит на три спомен обележја: Mогила на Даме Груев – обелиск, споменик на Смилевските илинденци и спомен плоча на Партизанскиот одред “Даме Груев”.