fbpx

Николовски на Сител: Нема партиска поддршка и простување на криминал, законот важи за сите до последен

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

 

Генералниот секретар на СДСМ во гостувањето во Дневникот на Сител телевизија посочи дека во државата постојат институции кои вистински се борат за примена на законите и се посветени на искрена борба против криминалот и корупцијата.

– Поставувањето на вицепремиер за борба против корупција испраќа порака дека СДСМ отвора силен фронт, неселективен, со важење на законот за сите и никој не може да смета на партиска поддршка ако прекршил закон, порача Николовски.

Генералниот секретар Николовски повика на одговорно однесување на сите функционери.

– Мојата улога како вице-премиер е да ги кооридинирам институциите во борбата против корупција. Ќе го промениме начинот на делување, ќе го смениме кодексот, мораме поинаку да се однесуваме сите кои имаме одговорни функции. Ова ни треба за цело општество. Влеговме во тој процес и ќе опстоиме, законот мора да важи за сите, до последен, заврши Николовски

Последни вести