fbpx

ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски може да зборуваат само за кафеани, теретани и блокади, за други ем не ги бива, ем не знаат

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

ВМРО – ДПМНЕ и Христијан „на браникот на криминалот“ Мицкоски може да зборуваат само за кафеани, теретани, прекршување мерки, блокади и опструкции на здравствениот систем.

За друго ем не ги бива, ем не знаат.

Граѓаните многу добро знаат дека хистеричниот Мицкоски среде пандемија затвораше кафеани, прекршуваше мерки и го загрозуваше здравјето на граѓаните.

Неговата министерка во техничката Влада, свесно го блокираше заемот од Светска банка за монтажните Ковид болници.

Неговиот Вело Марковски ги лажеше граѓаните дека вирусот не е опасен, дека не треба да се носат маски, и што ти уште не.

На сите им е јасно дека целта на ВМРО-ДПМНЕ е само да наштети.

За тоа кој и колку треба да биде во изолација кажуваат здравствените стручни лица, а не лажговците од ВМРО-ДПМНЕ.

Последни вести