fbpx

По шест порази за четири години, Мицкоски има уплав од избори, се плаши да се соочи со сопствениот народ

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

 

Губитникот Христијан Мицкоски се плаши од сопствениот народ, страв му е да се соочи со граѓаните на избори, бидејќи е свесен што го очекува.

Токму во таа насока се најавите дека ВМРО-ДПМНЕ ќе ги бојкотира претстојните локални избори.

Стравот на Мицкоски не е неоснован.

Граѓаните на сите избори изминатите четири години, локални, претседателски и парламентарни, на локалните избори во Штип како и на референдумот се изјаснија дека не сакаат политичари како Мицкоски, кои се без став за важни прашања, кои шират лажни вести, кои работат против интересите на својот народ и својата држава.

Граѓаните континуирано бираат развој, напредок, одговорност и стабилност, а не блокади, бојкот, лаги, стравови и хистерии.

Шест пати за четири години го казнија неодговорното и деструктивно однесување на ВМРО-ДПМНЕ, а Мицкоски остана сам на браникот на криминалот.

Затоа Христијан Мицкоски и неговото ВМРО-ДПМНЕ уште долго ќе бидат во опозиција.

Последни вести