fbpx

Пропадна уште еден обид на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да го одбранат криминалот, време е за одговорност за обидите да саботираат полициска акција

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Последните случувања со сложената полициска акција за сузбивање на криминална група која незаконски издавала македонски пасоши потврдија дека Христијан Мицкоски е на браникот на криминалот, на страната на криминалците, на спротивната страна од полицијата и правдата.

Мицкоски недозволиво пласираше информации со цел да ја саботира акцијата и натамошната истрага за овој случај, но таквите намери пропаднаа по соодветната и навремена реакција на полицијата.

Осуетените обиди на Мицкоски за саботажа на полициската акција и загрозување на истрагата, сега треба да бидат предмет на интерес и на Јавното обвинителство.

Јавноста со право очекува соодветна реакција.

Одговорност мора да има за оние кои го прекршиле законот, за оние кои на каков било начин, помагале во тоа или ја саботирале акцијата.

Пропадна уште еден во низата обиди на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да ја попречат правдата, да ги одбранат криминалците.

Колку и да е неприфатливо за Мицкоски, државата, надлежните институции остануваат посветени на бескомпромисна борба против криминалот и корупцијата.

Последни вести