fbpx

Додека Зоран Заев се бори за татковината, за граѓаните, и добива силна поддршка, само ВМРО-ДПМНЕ седи на страна, плука и одмага

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Цела македонска јавност гледа, додека Зоран Заев се бори за татковината, за граѓаните, и добива силна поддршка од цела ЕУ, ВМРО-ДПМНЕ седи на страна, плука и одмага.

Државата ги исполни сите критериуми за почеток на преговорите, сега Европската унија е на потег, да го испорача ветеното.

Наместо да се приклучи со поддршка, Мицкоски, Николовски и неговата ВМРО ДПМНЕ се молат и прават сé` Република Северна Македонија да не успее.

Но, залудно Николовски и ВМРО ДПМНЕ навиваат против Република Северна Македонија во НАТО и ЕУ.

Александар Николовски извор на лажни вести, демантиран од странски амбасади, одамна го изгубил кредибилитетот како политичар.

Тој на јавноста прво треба да и одговори која и каква е неговата улога во случајот “кавијар дипломатија”.

Како послушник на Никола Груевски токму тој заедно со неговиот шеф Мицкоски се виновни за 11 годишната меѓународна изолација на државата.

Последни вести