fbpx

[Најава] Граѓанска трибина во Скопје „Најдоброто за нашата општина“ во 19.00 часот

Facebook
Twitter
LinkedIn

Почитувани,

Ве известуваме дека денеска 11.06.2021 (петок) со почеток во 19.00 часот во Скопје (кај паркингот пред Аква парк – сала Борис Трајковски) ќе се одржи граѓанска трибина под мотото „Најдоброто за нашата општина“.

На трибината ќе говорат:

– Зоран Заев, претседател на СДСМ

– Сања Лукаревска, заменик претседателка на СДСМ

– Фамир Битиќи, потпретседател на СДСМ, и

– Петре Шилегов, градоначалник на Скопје

Пренос во живо во висока резолуција ќе биде обезбеден на официјалниот канал на СДСМ( https://www.youtube.com/user/SDSMtube, на Фејсбук страната на СДСМ (https://www.facebook.com/SDSMakedonija/), како и на Фејсбук страниците на претседателот на СДСМ Зоран Заев (https://www.facebook.com/zaevzoran) и заменик претседателката на СДСМ Сања Лукаревска (https://www.facebook.com/lukarevskasanja)

Го охрабруваме вашиот медиум да ја проследи трибината, почитувајќи ги мерките и задолженијата за заштита од вирусот КОВИД-19 и носејќи лична заштитна опрема.

Последни вести