fbpx

Делегација на СДСМ оддаде почит во Крушево по повод Денот на Републиката

Facebook
Twitter
LinkedIn

Почитувани,

По повод големиот празник 2ри август – Денот на Републиката, во Крушево, делегација на СДСМ предводена од Димитар Ковачевски, член на извршен одбор на СДСМ, придружуван од Бисера Стојчевска -Костадиновска, пратеничка на СДСМ и Сотир Габелоски, положија свежо цвеќе и оддадоа почит пред споменикот на Слива „На хероите на Слива“.

Последни вести