fbpx

Владата е во постојано заседание, министри се на терен, а каде е политичкиот пироман Мицкоски?

Facebook
Twitter
LinkedIn

Реакција на прес-конференција на Владо Мисајловски од ВМРО-ДПМНЕ

Сите надлежни институции, на централно и локално ниво се активни за справување со пожарите, приведени се и осомничени лица за подметнување пожари.

Владата е во постојано заседание, министри се на терен секојдневно, државата, институциите се тука за граѓание, системот функционира.

Во ВМРО-ДПМНЕ треба да одговорат каде е политичкиот пироман Христијан Мицкоски?

Дали е на одмор во Црна Гора или во некоја друга земја?

Последни вести