fbpx

Делегација на СДСМ оддаде почит и положи свежо цвеќе на вечните почивалишта на претседателите Глигоров и Трајковски, по повод 30 годишнината од независноста на државата

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Почитувани,

По повод 30 годишнината од независноста на државата, делегацијата на СДСМ во состав Сања Лукаревска, заменик претседателка на СДСМ, Венко Филипче, потпретседател на СДСМ и Марко Михаилоски, претседател на СДММ, денеска положи и оддаде свежо цвеќе на вечните почивалишта на првиот Претседател, Киро Глигоров и на поранешниот Претседател Борис Трајковски.

Последни вести