fbpx

Се покажува грдото, бесчувствително, некрофилно лице на ВМРО-ДПМНЕ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Соопштение за јавност

Деновите на колективна жалост и тага, кога сите сочувствуваат со семејствата на жртвите од трагичниот пожар во Тетово, не се денови за политиканство.

Грдото, некрофилно ВМРО-ДПМНЕ нема основно чувство за човечност ниту пак за сериозност.

Тоа е ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан Мицкоски, ништо не им е свето, ниту важно.