fbpx

Институциите да не паѓаат на притисокот на ВМРО-ДПМНЕ, Пецаков да одговара

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност – реакција на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ

Залудни се обидите на ВМРО-ДПМНЕ преку конструкции и притисоци врз инситуциите да го одбранат нивниот градоначалник Кирил Пецаков од противзаконското постапување и кршење на протоколите за заштита од коронвирусот.

Институциите да не паѓаат на притисокот на ВМРО-ДПМНЕ, Пецаков мора да одговара за тоа што наместо во изолација по тестирање за Ковид 19 присуствуваше меѓу илјадници луѓе во Охрид.

И Пецаков како и неговиот шеф Христијан Мицкоски не почитува мерки за заштита и крши протоколи на очиглед на целата јавност, одговорност за таквите постапки мора да има.

Последни вести