fbpx

Мицкоски треба да даде оставка и отчет за Титаник, ставовите на ВМРО-ДПМНЕ се на ниво на режимска забеганост

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Заврши времето кога институциите се злоупотребуваа за партиски цели, Северна Македонија денеска е демократска и слободна земја.

Ставовите на ВМРО-ДПМНЕ дека некој исклучил струја заради Мицкоски се на ниво на забагеноста со која режимот 11 години злоупотребуваше институции, гасеше струја, лифтови, местеше сообраќајки, фалсификуваше лични карти.

Тоа во суштината е и признинето на врхушката на ВМРО-ДПМНЕ во предметот „Титаник“ и целиот криминал на режимот.

Денеска Христијан Мицкоски требаше да даде отчет за Титианик, да поднесе оставка, да се извини и да побара враќање на партите кај граѓаните.

Во однос на градоначалниците на ВМОР-ДПМНЕ јасно е дека се најнеспособните во историјата, за 100 дена не сработеа ништо, немаат ниту еден нивни проект.

Бидејќи немаат што да кажат пред граѓаните денеска дадоа отчет пред нивниот партиски шеф Христијан Мицкоски.

Гледаме дека ништо не е променето во ВМРО-ДПМНЕ, тоа е истата режимска партија со истиот начин на размислување и делување управувана од двоецот Мицкоски – Груевски.

Последни вести