fbpx

Мицкоски договара зделки во име на Арсовска, институциите да истражат и да постапат

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Христијан Мицкоски кажа дека преговарал со компании и дека бил во завршна фаза за подготовка на тендерска документација за набавка на автобуси за Град Скопје.

Зошто Мицкоски преговарал во име на Арсовска за набавка на автобуси и како може претседател на партија да подготвува меѓународни тендери?

Дали заради Мицкоски е прекинат проектот за бас рапид транспорт во Скопје, поддржан од ЕБРД? Од ЕБРД не се добиваат тендери.

Дали и претседателот на Советот Трајко Славевски е вмешан во оваа партиска операција?

Очигледно на повидок е нов голем скандал на ВМРО-ДПМНЕ.

И Груевски вака преговараше со Јанкуловска, за тоа на М. Вака Јанушев преговараше со Јанакиевски за кинеските автобуси. Вака и Груевски најавуваше трамвајски автобуси во Скопје.

Ништо не е сменето во ВМРО-ДПМНЕ. Тоа е истата корумпирана партија од времето на Груевски.

Институциите треба да го истражат овој случај и да постапат, Арсовска мора да одговори на сите овие прашања.

Последни вести