fbpx

СДСМ денеска ќе објави скандал за незаконско работење на градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Почитувани,

СДСМ денеска ќе објави како градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ парите на граѓаните ги троши за партиски вработувања, вдомување пријатели и роднини

Денеска ќе обелодениме јасни докази како градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ парите на граѓаните ги троши за партиски вработувања и вдомување роднини и пријатели.

Скандалот ќе го објавиме денеска на прес-конференција, со почеток во 10.30 часот, во седиштето на СДСМ.

Последни вести