fbpx

Мицкоски да побара градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ да не трошат милиони евра за партиски вработувања

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Антикризните мерки на Владата предводна од СДСМ, вредни 400 милиони евра, им помагаат на граѓаните и компаниите во време на најголема енергетска и економска криза.

Од друга страна градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ трошат милиони евра на партиски вработувања и непродуктивни трошоци. Аздисуваат со народните пари буквално.

Мицкоски треба да ги повика неговите градоначалници да се откажат од расипништво а парите да ги пренаменат за проекти и помош на граѓаните.

Но наместо тоа, Мицкоски се заканува со нови блокади, сонува да ја закочи работата на институциите во време на најголема економска и енергетска криза.

Бадијала сонува. Мицкоски никако да научи дека неговите опструкции и блокади нема да успеат.

Последни вести