fbpx

ВМРО-ДПМНЕ да му постави само една домашна на Мицкоски: Да си даде оставка по очигледниот криминал на неговата партија и неговиот шеф Груевски

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

 

ВМРО-ДПМНЕ треба да му постави само една домашна задача:

Да си поднесе оставка откако се докажа дека води криминална партија.

Признанија на партиски функционери, правосилни пресуди ставањето на црната листа на САД на Никола Груевски и Сашо Мијалков го потврдуваат криминалот на ВМРО-ДПМНЕ.

Блиските соработници на Груевски сега се блиски соработници на Мицкоски, затоа оставка веднаш.

Последни вести