fbpx

Милошоски се прави како да не е од тука, ова сте вие поддржувачите на делото на Ванчо Михајлов

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

 

Антонио Милошоски се прави како да не е од тука како да не следел што се случува.

Социјалните мрежи и медиумите се преполни со фотографии на кои се гледа како еден од основачите на клубот Ванчо Михајлов е во друштво на Христијан Мицкоски и други високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ.

Да биде иронијата поголема постои и фотографија на која основачот на клубот носи маичка бреднирана токму со името на Антонио Милошоски.

ВМРО-ДПМНЕ за време на 11 годишниот режим потроши стотици милиони евра за да ја ретушира македонската историја и да го девалвира значењето на НОБ и затоа оваа партија во којашто ништо не е променето нема кредибилитет да зборува.

 

Последни вести