fbpx

Криминалот и корупцијата се експертизата на ВМРО-ДПМНЕ, избори ќе има во 2024 година

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

 

Експертизата на ВМРО-ДПМНЕ се криминалот и корупцијата.

Тоа е потврдено со бројни судски пресуди како што се предметите Титаник, Тенк, Тврдина – Таргет, Плацови на Водно каде се изречени правосилни затворски казни за голем број функционери од ВМРО-ДПМНЕ.

Таму, пред судовите треба раководството на ВМРО-ДПМНЕ да дава своја експертиза.

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со своето деструктивно однесување, Мицкоски ја покажува својата немоќ и безидејност.

Избори ќе има во 2024 година и тоа е затворено прашање

Последни вести