fbpx

Мицкоски е во коалиција со криминалот на Груевски, се што прави е за спас на неговата фотелја

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Христијан Мицкоски не може ниту својата коалиција да ја додржи, а не пак нешто повеќе.

Причините за распадот на коалицијата на Мицкоски ги наведоа токму негови поранешни коалициони партнери кои јавно излегоа и обвинија за рекет и закани кон бизнисмени.

За овие сериозни наводи и индиции за рекет и закани кон бизнисмени треба да се произнесе Јавното обвинителство.

Едно е факт. Мицкоски е во коалиција со криминалот на Никола Груевски.

„Талир 2“ „Тврдина – Таргет“ „Тенк“ „Плацови на Водно“ како и последниот случај со „Криминални парцели“ кој е во истражна постапка се уште потврда за тоа.

Се што прави Мицкоски, прави за спас на неговата фотелја во ВМРО-ДПМНЕ и ништо повеќе.

Последни вести