fbpx

Одговорност за неуспешното крваво сценарио кое го режираше Мицкоски со проруската Левица

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Антиевропската коалиција предводена од ВМРО-ДПМНЕ, треба да понесе одговорност за неуспешното мрачно, крваво сценарио за создавање тензии, конфликти и загрозување на стабилноста.

Одговорност треба да понесе Мицкоски, кој го режираше сценариото што требаше да предизвика етнички конфликт и државата да ја одведе во хаос и неизвесност.

Залудно Мицкоски се претставува како жртва, неговото деструктивно однесување за блокирање на интеграцијата на државата во Европската унија поминува само кај неговиот коалициски партнер, Левица.

ВМРО-ДПМНЕ да се откаже од блокадите и деструкциите и да не бега од дебата во Собранието.

Парламентот е вистинското место за одлука околу заклучоците за последниот европски предлог за почеток на преговорите со ЕУ.

Сите парламентарни партии имаат одговорност пред граѓаните и пред државата, да се вклучат во процесот и преку дебата и конструктивност да придонесат во носењето на конечната одлука.

Последни вести