fbpx

ВМРО-ДПМНЕ не може да побегне од одговорноста за крвавото сценарио кое не им успеа

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

ВМРО-ДПМНЕ да не бега од одговорност и да го криви народот за мрачните сценарија на Мицкоски кои ги готви и ги спроведува заедно со проруската Левица.

Нема бегање од одговорност за крвавото сценарио кое беше помогнато од Алијанса и кое не успеа.

Целта беше предизвикување тензии и етнички конфликти, за државата да ја одведат во хаос и неизвесност.

Прашањето е која е улогата на политичкиот дезертер од Армијата, Драган Ковачки со овие настани?

Дали токму Ковачки ја коорднирал група на поранешни припадници на Армијата во ова крваво сценарио?

Затоа потребно е одговорност за насилството и за режираните крвави сценарија да понесат сите инволвирани.

Сите надлежни институции се повикани на брза и одговорна постапка и одговор на сите прашања.

Последни вести