fbpx

Коциќ: ВМРО-ДПМНЕ и Левица работат против интересите на државата и македонскиот народ

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

 

ДПМНЕ и Левица го лажат народот и за тоа се платени од странски служби, ја лажат јавноста затоа што им смета дека македонскиот јазик ќе влезе во ЕУ, го лажат народот затоа што Македонците со својот идентитет ќе влезат во ЕУ им смета затоа што успеавме историјата да не биде дел од преговарачката рамка, истакна пратеникот на СДСМ Ненад Коциќ од собраниската говорница.

Тој нагласи дека историјата е наша, борците од АСНОМ, Илинден остануваат наши и потсети дека токму тие од ВМРО-ДПМНЕ ги кршеа бистите на партизаните во Велес и ги фрлаа во Вардар.

Вие сте соработници на окупаторот, од Груевски навака работите против интересите на Македонија и на македонскиот народ, тоа што патолошки лажете е ваш проблем, тоа што народот заслужува подобро да живее е наша цел. Имаме една цел, а тоа е подобра иднина на Македонија во Европската унија, порача пратеникот на СДСМ Ненад Коциќ од собраниската говорница.

 

Последни вести