fbpx

Мицкоски нарачува анкети за да ја задржи фотелјата во Белиот дворец, откако му пропадна секој обид за блокада и дестабилизација

Facebook
Twitter
LinkedIn

Христијан Мицкоски доживеа дебакл со своите лаги и деструкции, со обидите да ја дестабилизира државата со крвави сценарија и да ја закочи на европскиот пат.

Тој денеска е изолиран и осамен, освен проруската Левица на Димитар Апасиев, сите други па дури и коалициски партнери му го свртеа грбот на Мицкоски.

Затоа денес Мицкоски нарачува анкети за да си го билда сопственото его и за да ја задржи фотелјата во Белиот дворец.

Фингираните анкети, исто како и референдумот служат единствено за лична внатрепартиска употреба на Мицкоски.

Ништо не може да го скрие фактот дека Мицкоски кој самиот се прогласи за анти ЕУ политичар работи на штета на државните и националните интереси.