fbpx

Најава, Караванот граѓански трибини „На прав пат“ денеска во Валандово

Facebook
Twitter
LinkedIn

Почитувани,

Караванот отворени граѓански трибини на СДСМ под мотото „На прав пат“ денеска (22 ноември 2019, петок) ќе биде со граѓаните на општина Валандово.

Граѓанската трибина ќе се одржи во Дом на култура „25 мај“, кино сала во Општина Валандово, со почеток во 20.00 часот.

Свое обраќање на трибината ќе имаат:

– Потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски,

– Членот на ЦО на СДСМ, Трајан Димковски, и

– Градоначалникот на општина Валандово, Перо Костадинов.

*пренос во живо од овој настан ќе може да проследите на официјалната facebook страница на СДСМ.

 

Последни вести