fbpx

Мицкоски се загуби, нека излезе пред јавноста и да каже кого лаже за Договорот со Бугарија, граѓаните или премиерот Борисов?

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност 

 

Дебаклот на Мицкоски не може да се покрие

За само две минути Мицкоски вчера го потврди своето лицемерие и лажен патриотизам. Иако дома се противеше на Договорот за добрососедство со Република Бугарија, Мицкоски вчера рече дека Договорот е добар и дека го поддржува.

Мицкоски едно зборува пред граѓаните, друго надвор од државата.

Сега повторно Мицкоски вели дека не е точно тоа што му го кажал на премиерот на Бугарија, Бојко Борисов.

Затоа Мицксоки треба да каже, кого лажел досега, граѓаните кои ги убедуваше дека Договорот не е добар или премиерот на Бугарија Бојко Борисов на кого му кажа дека го поддржува Договорот?

Последни вести