fbpx

Најава, Караванот граѓански трибини „На прав пат“ денеска во Ресен

Facebook
Twitter
LinkedIn

Почитувани,

Караванот отворени граѓански трибини на СДСМ под мотото „На прав пат“ денеска (19 ноември 2019, вторник) ќе биде со граѓаните на општина Ресен.

Граѓанската трибина ќе се одржи во голема сала во Општина Ресен, со почеток во 20.00 часот.

Свое обраќање на трибината ќе имаат:

– Заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска,

– Членот на ЦО на СДСМ, Трајан Димковски, и

– Градоначалникот на општина Ресен, Живко Гошаревски.

*пренос во живо од овој настан ќе може да проследите на официјалната facebook страница на СДСМ.

 

Последни вести