fbpx

Заев до младите: Ве предизвикувам во име на иднината, борете се!

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

 

Ве поканувам сите да водите грижа за својата земја, нешето место е во отворена, солидарна Европа, прифатете го предизвикот на вашата генерација и борете се! Рече претседателот на СДСМ, Зоран Заев на денешната младинска трибина во Скопје.
 

-Вашата држава ви создала се за да се борите, бидете коректив, борете се за вас младите и за вашите перспективи. Не губете време ниту шанси затоа што нема да се повтори во наредните 10 или 15 години. Сега е време кога младите кажуваат која е перпсективата на младите. Ве предизвикувам во името на иднината ваша: борете се!, им порача претседателот Заев на младите кои во голем број денеска присуствуваат на трибината организирана од СДММ.
Последни вести