fbpx

Царовска на трибина „На прав пат“ во Тетово: Веруваме во граѓаните, градиме еднаква држава, за нас секој е важен

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

 

Ние веруваме во нашите граѓани, веруваме во секој наш граѓанин, порача вечерва од граѓанската трибина „На прав пат“ во Тетово, потпретседателката на СДСМ, Мила Царовска. 

– Остануваме да се бориме за иднината на нашата држава, за нашите граѓани. Затоа и реализиравме серија на мерки, градиме еднаква држава којашто се грижи за секој нејзин граѓанин. Нашиот фокус се граѓаните и подобар живот за сите. Ние веруваме во секој граѓанин, веруваме во секој од вас и во оние и кои не се присутни во салава, порача потпретседателката Царовска.

Последни вести