fbpx

Започнува караванот граѓански трибини ,,На прав пат”

Facebook
Twitter
LinkedIn

Денеска започнува караванот на отворени граѓански трибини под мотото ,,На прав пат”, дел од новиот концепт на работа на СДСМ.

Првата трибина ќе се одржи во Штип во Домот на културата ,,Ацо Шопов” со почеток во 13.00 часот.

На трибината ќе учествуваат претседателот на СДСМ Зоран Заев, потпретседателката на СДСМ Мила Царовска и претседателот на комисијата за транспорт и врски Благој Бочварски.

Последни вести