fbpx

Мицкоски да не се крие туку да излезе пред граѓаните и да признае дали се гледал со Никола Груевски во Будимпешта?

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

 

Христијан Мицкоски да не се крие зад статуси на социјалните мрежи со кои се обидува да избега одговори на прашањата за кои треба да се изјсани.
 
Особено, откако призна дека се сретнал со еден од осомничените во случајот „Рекет“, споменатиот Зоки Кичеец.
 
Нема бегање од вистистината Мицкоски.
 
Како што призна еднаш, треба да излезеш пред граѓаните и да одговориш.
 
Дали си се среќавал со Никола Груевски во Будимпешта?
 
Дали во Унгарија и во Словенија Мицкоски си се гледал со уште некој и кој е тој?
 
Каква врска имаш со новинарот од италијанскиот весник?
 
Граѓаните, јавноста, очекуваат одговори на овие прашања.
 
 
Последни вести