fbpx

Лукаревска и Димковски на маалска средба во Миравци

Facebook
Twitter
LinkedIn

 

Денеска, членката на ЦО на СДСМ Сања Лукаревска заедно со Трајан Димковски се со граѓаните на Гевгелија и гевгелискиот регион.

Попладнево, со почеток во 19:20 часот во населеното место Миравци предвидена е маалска средба на која Лукаревска и Димковски ќе разговараат со граѓаните и ќе одговараат на нивни прашања.

Средбите со граѓаните се дел од активностите на партијата во летниот период, во рамки на новиот систем на делување.

Како што најавивме, тимови на СДСМ на централно и локално ниво, придужувани од партиски носители на функции, советници, нашите градоначалници, директори ќе се сретнат со граѓаните ширум републиката.

Последни вести