fbpx

ВМРО -ДПМНЕ со лажни вести ги маскира вистинските нејзини цели, заштитата на криминалите на единствената глава на октоподот-Груевски

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

 

Една е главата на криминалниот октопод , а таа се наоѓа во Будимешта и се вика Никола Груевски.

Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се уште се само пипците со кои раководи главата од странство.

Освен ширење невистини и одбрана на криминал, ништо друго не излегува од белиот дворец на ВМРО-ДПМНЕ.

Измислиците и невистините на ВМРО-ДПМНЕ за некакви возила купени од семејството Заев се показател за очајната состојба во која се наоѓа оваа партија.

СДСМ докажа дека за нас криминалот не познава партиски и бескомпромисно сме за борба против криминалот и корупцијата. 

Мицкоски не успеа. Побегна од лидерска средба но нема бегање од правдата.

Идната недела до Собранието на Република Северна Македонија Владата ќе предложи нов текст на Законот за Јавно Обвинителство.

Сите случаи кои се пред судовите, за кои СЈО е надлежно согласно закон, ќе ги продолжи и ќе ги застапува пред надлежните судови новото ЈО. 

Нема одбрана на криминалот на Никола Груевски и режимот.

 

Скопје,20.07.2019                                        

ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТА           

СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

Последни вести