fbpx

Христијан Мицкоски да излезе пред граѓаните и да одговори дали се сретнал со еден од осомничените, на кој му е одредена мерка притвор

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Мицкоски бега од лидерска, Мицкоски бега од реформи, Мицкоски бега и од јавноста.
 
Наместо да бега, Мицкоски да излезе и да и одговори на јавноста, на граѓаните: 
 
Дали со еден од осомничените на кои им е одредена мерка притвор имал неколку средби во една позната дискотека, а потоа и во белиот дворец?
 
Дали посегнал по парите на еден од осумничените?
 
Мицкоски е против правдата затоа што единствена негова мисија и цел е одбрана на криминалот на вистинскиот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.
 
Мицкоски и штети на државата и работи против датум за преговори.
Последни вести