fbpx

Фрустрираниот Мицкоски не може да се помири со успехот на Зоран Заев

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

 

Граѓаните многу добро се сеќаваат на темните 11 години за време на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога државата беше заробена, изолирана без никаква европска иднина. Тогаш се мислеше само на криминалите со кои ВМРО-ДПМНЕ се богатееше, а граѓаните осиромашуваа.

Од заробена држава, Северна Македонија денеска е светол пример.

Еве го успехот на Зоран Заев, неговите телефонски разговори и средби со светски државници:

Досега 20 земји челнки од вкупно 29 го ратификуваа Протоколот и дадоа зелено светло за пристапување на нашата земја во најмоќниот безбедносен сојуз на светот НАТО.

Стануваме 30 земја членка на НАТО.

Имаме најпозитивен Извештај од ЕК и чиста препорака, до крајот на годината очекуваме почеток на преговори за членство во ЕУ . 

Фрустрираниот Мицкоски е заглавен во груевистичката матрица на изолации, Зоран Заев за само 2 години ја извади држвата на вистински пат.

Скопје,14.07.2019                                        

ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТА

СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

Последни вести