fbpx

Нов ден, нова разоткриена лага на Мицкоски, МВР официјално демантира постоење на каков било план за негово апсење

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Уште една лажна вест на Христијан Мицкоски е официјално демантирана од институциите. 

Министерството за внатрешни работи официјално ги демантира лажните наводи на Мицкоски што тој ги изнесе во вчерашното интервју дека бил следен од припадници на полицијата и дека се подготвувало негово апсење.

Јасно е дека на Мицкоски не успева да го одбрани криминалот, и затоа измислува, конструира случаи за наводни апсења, се обидува да внесува вознемиреност меѓу граѓаните.

Злоупотребата на МВР за пресметки со неистомисленици и политички противници, со години беше карактеристика токму на ВМРО-ДПМНЕ партијата чиј претседател е Мицкоски.

Тоа време заврши. Во последните две години преземни се низа мерки за реформа на полицијата и денес, МВР е професионализирана и работи исклучиво во интерес на граѓаните и во служба на законите.

Нов ден, нова разоткриена лага на Мицкоски. Уште еднаш се потврди дека тој е најголемиот извор на лажни вести и невистини.

 

 

Последни вести