fbpx

Сите виновници за хаосот во Скопје се поврзани со ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоск

Facebook
Twitter
LinkedIn

Реакција на прес-конференција на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ

Сите виновници за хаосот во Скопје се поврзани со ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски

Хаосот во главниот град е во режија на Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ.

Сите виновници во тој хаос, од градоначалничката Данела Арсовска, преку претседателот и мнозинството во Советот, до Управниот одбор на ЈСП, па се до Ленин Јовановски, се поврзани со ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски.

Поради лични и бизнис интереси Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ му приредуваат катастрофа на Град Скопје, а граѓаните се оставени без јавен превоз и со закочени сообраќајници.

Наместо во Белиот дворец да измислуваат конструкции и да бегаат одговорност, нека седнат и нека најдат решение за проблемот што тие го создадоа.

Последни вести