fbpx

Мицкоски не знае економија, математички прецизно: растот на економијата е 4,1 проценти!

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

 

Официјалните податоци од државни институции ги демантираа сите лажни вести и измислици на Христијан Мицкоски и неговата ВМРО-ДПМНЕ.

Има разлика. Математички прецизно, растот на економијата во првиот квартал од годината е 4,1 отсто и е највисок раст во последните две години.

Стапката на невработеност изнесува 17,8 отсто, што е историски најниско ниво.

Можеби ако се посветел на учење основи на економија, наместо на бизнисот со хидроцетрланите, Мицкоски ќе знаеше нешто, вака се покажа дека нема основни познавања од економија.

Го охрабруваме Мицкоски да ја следи работата на Владата и премиерот Зоран Заев, да учи како се води реална, развојна економија и како се работи во интерес на граѓаните.

 

Скопје, 07.06.2019
ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТА
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

Последни вести