fbpx

Мицкоски чека награда од Груевски за одбрана на неговиот криминал и навива за неуспех на државата

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Христијан Мицкоски заедно со неговите соработници Тања Каракамишева, Александар Николовски навиваат за неуспех на нашата татковина. 

Но тој филм нема да го гледаат. Република Северна Македонија чекори кон интеграција во ЕУ и полноправно членство во НАТО.

Додека државата прави сериозни реформи кои се признаени и вреднувани и во најпозитивниот извештај на Европската комисија, Мицкоски веројатно чека награда од Никола Груевски, за посветената одбрана на неговиот криминал. 

ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски остануваат заглавени во матрицата на деструкција, криминал и антидржавно однесување, но не успеаја и нема да успеат да ја вратат државата назад во темното минато. Им се допаѓало тоа или не, Северна Македонија станува 30 земја членка на НАТО и напредува во интеграцијата кон Е

 

Скопје, 08.06.2019

ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТ

СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

Последни вести