fbpx

Мицкоски со денови го нема во јавност, дали се крие од срам или во договор со Апасиев?

Facebook
Twitter
LinkedIn

Христијан Мицкоски со денови го нема да се појави во јавноста, ниту како прв човек на ВМРО-ДПМНЕ, ниту како шпицен градоначалник.

Дали се крие од јавноста од срам, откако му потонаа сите лаги, откако сите негови прогнози се покажаа неточни, или се крие во договор со Апасиев?

Поради неговите деструктивни политики и делувањето против интересите на граѓаните и државата Мицкоски стана заложник на Левица и на Апасиев и затоа тој често пати е поекстремен и порадикален во своите настапи, за да не заостане зад Аласиев.

Се што има Мицкоски зад себе се лажни вести и дезинформации и отсуство на став за најважните државни прашања.

Со почит,

Последни вести