fbpx

Централниот караван на „Заедно Напред!“ во текот на денешниот ден ќе биде на средби со граѓани и граѓанска трибина во Битола

Facebook
Twitter
LinkedIn

Почитувани,

Ве известуваме дека денеска (03.05.2019, Петок), заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски во 18.00 часот во Шуто Оризари (во ресторан „Јафа Голд“, на ул. Боца Ивановска) ќе има средба со граѓаните од оваа општина.
 
Подоцна, во 20.40 часот ќе се одржи централниот настан, граѓанска трибина на градскиот плоштад „Магнолија“ во Битола, каде свои обраќања ќе имаат министерот за надворешни работи Никола Димитров, заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски и претседателот на СДСМ, Зоран Заев, (пренос во живо од овој настан ќе може да проследите на веб страницата на СДСМ и на официјалана фејсбук страница на претседателот на СДСМ, Зоран Заев). 
 
Го покануваме вашиот медиум да гo проследи настанoт.
Последни вести