fbpx

Мицкоски е претседател на злосторничко здружение ВМРО-ДПМНЕ сместено во нелегално стекнат Бел дворец

Facebook
Twitter
LinkedIn

Христијан Мицкоски е претседател на партија која со судска одлука е потврдено дека е е злосторничко здружение. ВМРО-ДПМНЕ е сместена во Бел дворец, исто така со судски одлуки докажано дека е стекнато на криминален начин, на грбот на граѓаните.

Бројни судски пресуди со долгогодишни затворски казни, стотина осудени сегашни и поранешни партиски функционери и нивни признанија, доволно кажуваат до кој степен ВМРО-ДПМНЕ е криминогена партија.

Оттаму, кога Мицкоски зборува за борба против криминал и корупција е како пироман да зборува за противпожарна заштита.

Целата политичка кариера на Мицкоски му се сведе по секоја цена да го брани криминалот на неговиот ментор Груевски и неговите сопартијци и затоа не чуди што тој по одлуката на Судот во Стразбур со денови беше отсутен од јавноста, потонат во својот очај.

Последни вести