fbpx

Најава, Осмомартовски Марш и обраќање на претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски во Прилеп

Facebook
Twitter
LinkedIn

Почитувани,

Форумот на жени на СДСМ го организира традиционалниот Марш во чест на 8 март, денеска, 5 март, во Прилеп со почеток во 12 часот.

Денеска во Прилеп, Маршот почнува од Могила на непобедените се до центарот на градот кај Меморијалниот музеј “11 Октомври 1941”.

По завршување на маршот, свое обраќање ќе имаат:

– Генералниот секретар на СДСМ, Миле Зечевиќ
– Заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска
– Претседателката на Форум на Жени на СДСМ, Јована Тренчевска, и
– Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски.

Маршот се организира под мотото „ЕДНАКВИ И МОЌНИ!“.

Пренос во живо во висока резолуција ќе биде обезбеден на официјалниот канал на СДСМ (https://www.youtube.com/user/SDSMtube), на Фејсбук страницата на СДСМ (https://www.facebook.com/SDSMakedonija/) како и на Фејсбук страницата на претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски (https://www.facebok.com/Dimitar.Kovachevski).

Последни вести