fbpx

Освен од криминалци и насилници, Сиљановска е поддржана и од воени злосторници

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

 

Покрај осудени насилници и криминалци во бегство, Гордана Сиљановска е поддржана од осудени воени злосторници како Јохан Тарчуловски.

Сиљановска не само што не го осудува насилство, туку е гордо поддржана од насилници, криминалци и воени злосторници.

Исто како и Христијан Мицкоски и Гордана Сиљановска е на браникот на насилството, криминалот и злосторствата.

Секој даден глас за Гордана Сиљановска на 5-ти мај е глас е поддршка на злосторот и  насилството .

Гласот за Сиљановска е глас за враќање во темното минато на поделби, конфликти, неправда.

Граѓаните нема да го дозволат тоа, нема да дозволат да се врати режимот на Груевски, да се вратат неправдите и поделбите.

На 5 –ти Мај ќе го дадат својот глас за вистинскиот претседател, кој обединува, а не дели.

Ќе го дадат својот глас за Стево Пендаровски, затоа што тоа е глас за  безбедност и сигурност и глас за градење на напредна држава, европска Македонија.

 

Скопје, 29.04.2019  

ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТА

СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

Последни вести