fbpx

Во заложништво на Апасиев, Мицкоски е класичен антиевропски политичар

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Христијан Мицкоски е класичен антиевропски политичар, заложник на Димитар Апасиев и Левица, со кого се наптреваруваат во блокади и кочење на државата.

ВМРО-ДПМНЕ досега не поддржа ниту една одлука за зачленување на државата во ЕУ.

Ширеа лаги дека македонскиот јазик ќе биде бугарски дијалект, а не гласаа за ратификација на договорот ФРОНТЕКС, како прв договор во кој нашиот јазик стои заедно со сите 24 јазици на ЕУ потпишан од сите земји членки на ЕУ и од Северна Македонија.

Коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ и Левица е коалиција на хаос и враќање назад.

Нивната единствена цел е да го попречат европскиот пат на земјата.

Последни вести