fbpx

ВМРО ДПМНЕ ги обвинива Бехтел и САД за криминал

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност – реакција на изјавата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ

По низата кинески инвестиции договорени во времето на ВМРО-ДПМНЕ, прв пат имаме американски проектант и изведувач и веднаш режимското ВМРО-ДПМНЕ, во заложништво на проруската Левица, ги обвинува САД и изведувачот Бехтел за корупција.

ВМРО-ДПМНЕ е против секој стратешки проект, против секој напредок во државата.

Инвестициите во патните делници на Коридорот 8 и Коридорот 10Д се историски најголеми инвестиции во инфраструктурата, со што конечно ќе се заокружи децениски стратешки проект во интерес на граѓаните и државата.

Со СДСМ државата се развива, во ВМРО-ДПМНЕ ништо не се менува, тоа е истата режимска партија, која останува симбол на корупција и криминал.

Последни вести