fbpx

СДСМ со граѓаните на Прилеп и Новаци: Инвестираме во се она што е важно за нашите граѓани

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Во Прилеп како дел од караванот „Рамо до рамо до победа“ меѓу граѓаните беа членката на ИО на СДСМ Мелиса Ценовска Серафимовска и Оливер Спасовски.

– Направивме многу во овие изминати години за секое населено место за секоја категорија граѓани. Овде во Прилеп го изградивме најмодерниот ИКТ центар на МВР, го реконструиравме и проширивме патниот правец на Плетвар, го изградивме булеварот Гоце Делчев, како и нова детска градинка. Патот Градско – Прилеп се гради забрзано, а покрај тоа следува и изградба на делниците од коридорите 8 и 10 Д преку рекордна инвестиција од 1,3 милијарди евра. Сето ова е влог за иднината, за нашите деца и внуци да останат овде, во Прилеп, во Скопје, во Куманово, во нашата Македонија, истакна Спасовски.

Членката на ИО Милена Стевановиќ и Коста Начевски беа со граѓаните на општина Новаци, каде порачаа дека преку успешните економски политики на СДСМ денес животниот стандард на граѓаните е унапреден и заштитен, а македонската економија стабилна и конкурентна, а доказ за тоа се и рекордните странски инвестиции што се реализираат во нашата држава.

Последни вести